Čtvrtfinále ligového poháru: Goalsbusters v semifinále, obhájce si zastřílel, v Březině rozhodlo prodloužení

20/05/2024, 09:59Pohárové soutěžeBrnoAutor: René Pazdera

Ligový pohár MF BRNO má za sebou čtvrtfinále a v soutěži už zbývají jen čtyři nejlepší týmy. Mezi nimi je stále i vítěz loňského ročníku FC Protest, který si zastřílel proti Blackfield Gems z páté ligy. Naopak další účastník páté ligy – The Goalsbusters mezi čtveřici nejlepších postoupil bez boje. A velké drama bylo k vidění v Březině.

Že je březinské hřiště specifické pro všechny týmy, ukázalo už osmifinále, v němž si domácí Sokol vyšlápl na Pr!soners Kompany a nyní chtěl odklidit z cesty další prvoligový celek – Royal Flush. Hosté se v Březině dostali v osmnácté minutě do vedení, ale domácí ve druhé půli dokázali srovnat. Napínavý duel rozhodlo prodloužení, v němž se „zlatým“ střelcem stal Ondřej Skryja z Royal Flushe a loňský finalista tak pokračuje dál. Souboj The Goalsbusters s Estudiantes se jako jediný ze čtvrtfinálových bitev neodehrál, celek z páté ligy postoupil bez boje.

Na řečkovickém pažitu v dalším čtvrtfinále změřili síly fotbalisté FC Rebels proti MFC Srandy. Domácí se ujali vedení, ale pak svoji one-man show rozjel Martin Bělák, který čistým hattrickem nasměroval svůj k výhře 3:1 a postupu do dalšího kola. Nejjasnější průběh měl souboj Blackfield Gems z páté ligy proti loňskému vítězi FC Protest. Duel v Obřanech měl od úvodních minut jasný průběh, hosté nastříleli v první půli šest branek. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 2:13, přičemž čtyři branky nasázel Martin Hanuš a další kvarteto hráčů zapsalo po dvou trefách.